OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Balkan Turları

Grup boyutu

40 kişiler

Lokasyon

BALKANLAR

Genel Bakış

OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU

1.Gün  İstanbul – Tekirdağ - Kavala

Gezimizin ilk günü 21:00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30'da Mecidiyeköy İstikbal Mobilya Önü ve 22:00'da İncirli Ömür plaza önü hareketi ile Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağac , Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala`ya hareket ediyoruz. (Geceleme Otobüste)

2.Gün Kavala – Selanik - Üsküp

Sabah saatlerinde Kavala şehrine varışın ardından sabah kahvaltısı için serbest zamanımız olacak… Ardından Kavala sahillerinde kısa süreli fotoğraf molası sonrası Selanik şehrine hareket edeceğiz. Selanik`e varışla beraber İlk olarak Aya Dimitri Kilisesini ziyaret edeceğiz. Ardından şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında aracımızdan ayrılıp yürüyerek yapacağımız şehir turunda: Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Sonrasında Selanik’de serbest zamanımız olacak… Bu zamanda meşhur Frape’yi deneyimleyebilir veya İzmir’in bir ikizi sayılan Kordon da yürüyüş yapabilirsiniz. Tur sonrası Yunanistan’dan ayrılıp Ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp şehrine hareket edeceğiz. Varışımızı takiben Üsküp şehir turunda görülecek yerler arasında; Makedonya Meydanı, Zafer Takı, Taş Köprü, Arkeoloji Müzesi, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Türkiye’nin küçük bir prototipi olan çarşıda yöresel ürünler alabilir, meşhur treliçe tatlısını deneyimleyebilirsiniz. Ardından otele transfer, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Üsküp – Kalkandelen - Ohrid

Otelde alınan kahvaltı sonrası Otelde alınan kahvaltı sonrası Ohrid şehrine hareket ediyoruz.  Yolumuz üzerinde Rumeliye has bezemeli camiilerden olan Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Ohrid’e Varışımızı takiben Ohrid şehir turunda görülecek yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Ohrid İncileri ile ünlü Eski Çarşı, Kağıt Üretim Atölyesi, St. Sofya Kilisesi, Amfi tiyatro, Safranbolu evlerine benzeyen konaklar ve Ohrid Gölü bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Ohrid Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda meşhur inci alışverişi yapabilir;veya tekne turunda Ohrid’in doğasını keşfedebilirsiniz. Turun sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Ohrid – Tiran - Podgorica

Otelde alınan kahvaltı sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran şehrine hareket ediyoruz. Tiran şehir turunda görülecek yerler arasında: Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Meydanı, Osmanlı miraslarından Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi ve Ulusal Müze bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından Karadağ’ın Başkenti Podgorica şehrine hareket edeceğiz. Yapacağımız şehir turu sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün Podgorica – Budva – Kotor – Dubrovnik - Medjugorje

Otelde alınan kahvaltı sonrası . ilk olarak Adriyatik’in incisi Sveti Stefan’ı panoramik olarak göreceğimiz bir tepede fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Karadağ’ın en güzel şehirlerinden Budva’da Yürüyüş şeklinde yapacağımız turda: Eski Şehir merkezi ve Lüks yatların bulunduğu Budva Marina bölgesini görüyoruz….Ardından Kotor şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız turumuzda; Şehrin sembolü haline gelmiş Tarihi Saat Kulesi, Ordu Meydanı, Utanç Sutunu, St. Tripun Katedrali ve St. Nicholas Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Bu tarihi şehride vereceğimiz serbest zamanın ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme görülecektir. Tur sonrası Medjugorje şehrine hareket konaklayacağımız otele transfer.

6.Gün Medjugorje – Poçitel – Mostar - Saraybosna

Otelde alınan kahvaltı sonrası Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta. Mostar’a hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Şehir turumuzda: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, Koski Mehmet Paşa Camii, Karagöz Bey Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı'nı görüyoruz. Saraybosna’da görülecek yerler arasında: Küresel bir kader değişikliğine tanıklık eden Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına inşa ettirilen Hünkar Camii, Avrupa mimarisi ile Tasarlanmış Milli Kütüphane, Hikayesi ile ünlenen İnat Evi, Estetik ve kültürel açıdan Osmanlının bir özeti olan Başçarşı ve Başçarşı Sebili, Şehrin hamisi Sancakbeyi Gazi Hüsrev Bey adına yaptırılan Camii ve Külliye, Tarihi Moriça Han, Saraybosna’daki dinsel hoşgörünün kanıtı İsa’nın Kalbi Katedrali, 2.Dünya savaşında ölenlerin anısına yapılan Sönmez Ateş Anıtı ve Saraybosna’nın modern yüzünü yansıtan Ferhadiye Caddesi bulunmakta. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bosna Hersek’in bağımsızlığının sembolü Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ve Bosnalı şehitlerin mezarlarının bulunduğu Kovaçi Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda başçarşıda akşam yemeğini alacağız konaklama otelimizde.

7.Gün Saraybosna - Belgrad

Otelde alınan kahvaltı sonrası beyaz şehir anlamına gelen Balkanların en büyük şehri Belgrad’a hareket ve varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda; Belgrad Kalesi, Kaleyi çevreleyen park olan ve çok sayıda tarihi esere ev sahipliği yapan Kale meydan, Sokollu Mehmet Paşa adına yaptırılan Çeşme, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, tarihi Osmanlı konakları, muhteşem manzarası ile Tuna ve Sava nehirleri, Osmanlı döneminde kaleye eklenen İstanbul Kapısı ve Saat Kulesi, Belgrad’da bulunan tek camii olan Bayraklı Camii, Şehrin kalbi Knez Mihailova Caddesi, Bohem hayatın devam ettiği Skadarlija Bölgesi, Sırpların gururu Tesla adına yaptırılan Müze ve Sv.Sava Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

8.Gün Belgrad – Sofya – Edirne - İstanbul

Otelde alınan erken kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın başkenti Sofya şehrine hareket varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz… Ardından Edirne üzerinden Türkiye’ye giriş ve vereceğimiz molalar sonrası İstanbul’a varıyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması sonrası turumuz sona eriyor. 

Bir sonraki turumuzda buluşmak dileği ile. Sağlıklı günler dileriz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks otobüsler ile tur boyu ulaşım hizmetleri
4* Otellerde oda kahvaltı 5 gece konaklama
Otellerde ve restaurantlarda alınan 5 Akşam yemeği
Tüm otoban – otopark ve gümrük ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Yerel rehberlik hizmeti
Programda belirtilen tüm tur ücretleri
Öğle yemekleri
Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri
Shengen Vize ücreti

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Demo Yönetici Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

790 $ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
790 $
0 Yorum