FLY PGS İLE UÇAKLI BALKAN TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Balkan Turları

Grup boyutu

40 kişiler

Lokasyon

BALKANLAR

Genel Bakış

FLY PGS İLE UÇAKLI BALKAN TURU

        5 Gece 6 Gün (5 Gece Konaklamalı Paket)

              BOSNA HERSEK – KARADAĞ – ARNAVUTLUK – MAKEDONYA - KOSOVA

(Yakın Tarihte)

1.Gün İstanbul – Saraybosna

Balkanlar’a yapacağımız seyahatimiz Sabiha Gökçen havalimanında 06.30’da tur görevlileri ile buluşarak başlıyor. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 09.25’de Saraybosna şehrine uçuş ve yerel saat ile 10.20’de varış. Alanda bizleri bekleyen aracımız ile Saraybosna’yı baştansona keşfedeceğimiz turumuzda görülecek yerler arasında: Küresel bir kader değişikliğine tanıklık eden Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına inşa ettirilen Hünkar Camii, Avrupa mimarisi ile Tasarlanmış Milli Kütüphane, Hikayesi ile ünlenen İnat Evi, Estetik ve kültürel açıdan Osmanlının bir özeti olan Başçarşı ve Başçarşı Sebili, Şehrin hamisi Sancakbeyi Gazi Hüsrev Bey adına yaptırılan Camii ve Külliye, Tarihi Moriça Han, Saraybosna’daki dinsel hoşgörünün kanıtı İsa’nın Kalbi Katedrali, 2.Dünya savaşında ölenlerin anısına yapılan Sönmez Ateş Anıtı ve Saraybosna’nın modern yüzünü yansıtan Ferhadiye Caddesi bulunmakta. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bosna Hersek’in bağımsızlığının sembolü Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ve Bosnalı şehitlerin mezarlarının bulunduğu Kovaçi Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Çarşıda serbest zamanımız olacak… Akşam yemeğimiz, tarihi Osmanlı Çarşısı olarak anılan Başçarşı’da yerel bir restoranda, Meşhur Boşnak Köftesi (Cevabi) ikramından sonra otelimize ulaşım konaklama otelimizde.

 

Otel : 4* Holiday Hotel vb.

Akşam Yemeği: Ferhadoviç Restaurant – Cevabi – Salata - 1 Soft içecek

 

2.Gün Saraybosna – Konjiç – Jablanica -  Blagay – Mostar – Poçitel - Trebinje

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı önemli noktalarda molalar vererek yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecektir. İlk molamızı Konyitz şehrinde vereceğiz…Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) Köprüsü'nü görme ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapma imkanımız olacak…Konyitz’den ayrıldıktan sonra, Neretva Nehri kanarında kahve keyfi için mola vereceğiz…Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesi ile devam ediyoruz. Ardından Blagay’a hareket ediyoruz Bektaşi dervişlerinin katkıları ile Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip , Buna Nehrinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda  vereceğimiz serbest zamanın ardından günün son durağı Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta…Tur sonrası Trebinje’deki otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Otel : 4* Leotar Hotel vb.

Akşam Yemeği: Otelde set menü şeklinde alınacaktır.

 

3.Gün Trebinje – Kotor – Budva – Sv. Stefan - İşkodra

Otelde alınan kahvaltı sonrası Tribinje’den Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz.Bosna Hersek’ten çıkış yapıyoruz, Karadağ sınırı geçtikten sonra Kotor körfezi  manzarası eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz…Ardından UNESCO tarafından koruma altına alınmış ortaçağ şehri Kotor’a varıyoruz. Kotor’da yerel rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler: Silah Meydanı, Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Aziz Trifun Katedrali, Zanaatçılar Sokağı, Tulumba Çeşmeleri, Nehir Kapısı, Aziz Luka Meydanı,Kotor şehir gezimizden sonra Budva’ya hareket ediyoruz (Budva – Kotor 22 KM)Budva’da yerel rehberimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız turumuz esnasında görülecek yerler; Budva Kalesi, Napolyon tarafından yaptırılmış Hisar, Kale içinde ortaçağdan beri orijinal haliyle korunmuş dükkanlar, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi ve Marina,Budva’da alışveriş için verdiğimiz serbest zamanın ardından St Stefan adasına varıyoruz. (Budva – St Stefan 11 KM) Muhteşem manzarayı ölümsüzleştirmek için burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Arnavutluk’a giriş yaparak İşkodra şehrine ulaşıyoruz,Panoramik İşkodra turumuzdan sonra konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Otel : 4* Gardenland Hotel vb.

Akşam Yemeği: Otelde set menü şeklinde alınacaktır.

 

4.Gün İşkodra – Tiran - Ohrid

Otelde alınan kahvaltı sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran şehrine hareket ediyoruz. Tiran şehir turunda görülecek yerler arasında: Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Meydanı, Osmanlı miraslarından Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi ve Ulusal Müze bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından Makedonya sınırına geçiş sonrası Ohrid’e varışımızı takiben Ohrid şehir turunda görülecek yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Ohrid İncileri ile ünlü Eski Çarşı, Kağıt Üretim Atölyesi, St. Sofya Kilisesi, Amfi tiyatro, Safranbolu evlerine benzeyen konaklar ve Ohrid Gölü bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Ohrid Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda meşhur inci alışverişi yapabilir;veya tekne turunda Ohrid’in doğasını keşfedebilirsiniz. Turun sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Otel : 5* İzgrev Hotel Aquapark vb.

Akşam Yemeği: Otelde set menü şeklinde alınacaktır.

 

5.Gün Ohrid – Kalkandelen - Üsküp

Otelde alınan kahvaltı sonrası Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde Rumeli’ye has bezemeli camilerden olan Alaca Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp şehir turunda görülecek yerler arasında; Makedonya Meydanı, Zafer Takı, Taş Köprü, Arkeoloji Müzesi, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Türkiye’nin küçük bir prototipi olan çarşıda yöresel ürünler alabilir, meşhur treliçe tatlısını deneyimleyebilirsiniz. Akşam yemeğini Türk çarşısında alacağız. Ardından konaklayacağımız otele transfer konaklama otelimizde.

 

Otel : 4* Karpos Hotel vb.

Akşam Yemeği: Pcela Restaurant: Güveçte Kuru Fasülye – Şopska –Köfte – 1 Soft içecek

 

6.Gün Üsküp – Prizren – Priştine - İstanbul

Otelde yapılacak kahvaltı sonrası Prizren'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 1389 yılında Kosova savaşında şehit düşmüş Osmanlı Padişahı 1. Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının gömülü olduğu türbeyi ziyaret ediyoruz. Türbenin hemen yanında bulunan ve müze olarak kullanılan Selamlık binasını da geziyoruz. Prizren'e varışımızla birlikte Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Fatih Sultan Mehmed’in ordusu ile namaz kıldığı Namazgah, Bayraklı Camii, Maraş semti ve Maraş köprüsü, 400 yıllık büyük çınar, Emin Paşa Camii, Bistrica (Akdere) üzerinde bulunan Taş Köprü, Şadırvan Meydanı, Sinan Paşa Camii, Aziz Gorgi ve Katolik Kiliseleri, Arasta Camii Minaresi, Roma döneminden kalma şehir kalesini görüyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Başkent Priştine’nin merkezine vararak panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Fatih Sultan Mehmet Camii, Yaşar Paşa Camii, Bill Clinton Caddesi, İskender Bey Heykeli, Aziz Nikola Kilisesi, Ahmed Yaşari Meydanı göreceğimiz yerler arasında… Günün sonunda havalimanına transfer oluyoruz Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 18.40’da İstanbul şehrine uçuş ve 21.15’de varış ile turumuz sona eriyor.

 

 

Bir sonraki turumuzda buluşmak dileği ile. Sağlıklı günler dileriz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Saraybosna & Priştine – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bilet ücretleri
Lüks otobüsler ile tur boyu ulaşım hizmetleri
4* Otellerde oda kahvaltı 5 gece konaklama
Otellerde ve restaurantlarda alınan 5 Akşam yemeği
Kotor şehri giriş ücretleri
Blagay şehri giriş ücretleri
Tüm otoban – otopark ve gümrük ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Yerel rehberlik hizmeti
Programda belirtilen tüm tur ücretleri
Öğle yemekleri
Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri
Seyahat Sağlık Sigortası

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Demo Yönetici Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

790 $ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
790 $
0 Yorum